16.04.2014
Унікальну операцію першими в Україні провели лікарі Центру гематології та трансплантації кісткового мозку на базі Київського обласного онкологічного диспансеру
11.04.2025
Українсько-французьке медичне співробітництво та участь у Європарламенті
Представниця нашого диспансеру, лікар-рентгенолог відділення променевої діагностики Юлія Янковська, мала честь взяти участь у міжнародній дипломній програмі Університету Страсбурга «Захворювання молочної залози: повсякденна участь у діагностиці та лікуванні» на базі Інституту онкології у Страсбурзі. Це був унікальний досвід обміну знаннями з провідними експертами Франції в галузі раку молочної залози.
Особливою подією стала участь у офіційному прийомі та пленарній сесії в Європейському парламенті. Юлія мала честь виступити перед членами Європарламенту та високоповажними гостями, серед яких були президентка Національної академії хірургії, заступник декана з міжнародних зв’язків, представники Страсбурзького медичного університету та ICANS. У своєму виступі вона говорила про виклики, з якими стикається українська медицина у воєнний час, про стійкість наших лікарів та важливість міжнародної підтримки.
Цей виступ став важливим кроком для підвищення голосу української медицини на міжнародному рівні.
Щиро дякуємо Міністерству охорони здоров’я України та приймаючій французькій стороні за надану можливість участі у такій важливій програмі та за підтримку наших лікарів. Також виражаємо вдячність за новітній мамографічний апарат, що незабаром буде встановлено в нашому диспансері, а також сподіваємось на подальшу плідну співпрацю між нашими країнами в галузі медицини.
29.03.2025
У Білоцерківському підрозділі Київського обласного онкодиспансеру сьогодні пройшов справжній день весняного оновлення.
Вся команда медичних працівників – лікарі, медсестри та інший персонал – вийшли разом, аби прибрати територію від сміття, листя та гілок, прорідити кущі тощо. Адже весна – це не лише час для нових починань, а й можливість оновити простір, де кожен день зцілюються і відновлюються наші пацієнти.
Ми знаємо, як важливо, щоб пацієнти почувалися комфортно, перебуваючи в нашому закладі. І ми робимо все можливе, аби вони отримували не лише професійну допомогу, але й перебували у комфортному, доглянутому середовищі.
У колективі нашого підрозділу найголовніше – це спільна мета та мрія. Ми кожного дня працюємо разом не тільки для того, щоб надавати найкращу медичну допомогу. Але й для того, аби кожен пацієнт відчував, що до нього ставляться з турботою та повагою.
Хочемо також нагадати, що вже три місяці, як ми переїхали до нового приміщення за адресою 2-й Рокитнянський провулок, буд. 9-А. Це сучасна, відремонтована будівля, яка відповідає всім вимогам до комфорту та зручності для пацієнтів. Впевнені, що зробимо все можливе, щоб кожен, хто звертається до нас, відчував турботу і підтримку.
Ви завжди можете звернутися до наших контакт-центрів у Білій Церкві та у Києві:

Біла Церква
2-Й РОКИТНЯНСЬКИЙ ПРОВУЛОК, 9-А

(04563) 13-500

+38098-331-23-48
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)

Київ
ВУЛ. ЗАГОРІВСЬКА, 1 (ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН)

+38097-115-32-56

+38050-775-73-11

+38044-344-39-50
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)
18.03.2025
Дорогі наші маленькі герої та їхні батьки! З кожним відгуком, кожним словом подяки ми відчуваємо неймовірну радість і величезну гордість за вас. Ви стали частиною нашої великої родини, і для нас дуже важливо знати, що ви в порядку.
Ми пам’ятаємо кожного з вас. Ваша відвага, ваша сила духу та неймовірна витримка вражають. Діти своєю стійкістю вчать нас, як не втрачати надії, навіть коли здається, що шлях надто важкий. Ваша мужність – це справжній подвиг. Ви – справжні герої!
Медичний колектив нашого диспансеру робить все можливе, щоб кожен з вас отримав найкраще лікування, одужав і радів кожному новому дню.
Ваша перемога – це наша перемога. Ми завжди поруч, завжди готові підтримати!
04.03.2025
ВІДЗНАЧАЄМО РІК із дня створення відділення хірургії печінки, підшлункової залози та перитонеального карциноматозу.
Хочемо поділитися тим, як багато ми змогли зробити, розповісти про наші досягнення та мрії, та показати фото медиків, які кожен день працюють заради життя пацієнтів!
Онкохірурги, середній та молодший медичний персонал працюють у відділенні під керівництвом завідувача В`ячеслава Копецького (
Slava Kopetskyi). Команда спеціалізується на хірургічному лікуванні пацієнтів з пухлинами печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози та захворювань очеревини.
За 12 місяців повноцінного функціонування відділення виконано близько 300 оперативних втручань на органах черевної порожнини, зокрема, і за допомогою лапароскопічного підходу. Середня тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі становить 7 днів, а процеси діагностики та лікування організовані згідно зі стандартизованими алгоритмами та чеклистами.

Впровадження програми покращення якості сприяє ефективному та оптимізованому менеджменту пацієнтів. У відділенні активно ведуться три бази даних для аналізу та вдосконалення роботи:

реєстр операцій на підшлунковій залозі

реєстр операцій при вторинних пухлинах печінки

реєстр інфекційних післяопераційних ускладнень

Окрім цього, співробітники відділення за час повноцінного його функціонування стали:

спікерами на двох міжнародних та двох національних конференціях

співавторами трьох наукових статей, опублікованих у рецензованих міжнародних журналах

спікерами на двох вебінарах платформ безперервного професійного розвитку лікарів

співавторами трьох постерних доповідей, представлених на міжнародних конференціях

учасниками дворічного міжнародного курсу з панкреатичної хірургії.
Відділення хірургії печінки, підшлункової залози та перитонеального карциноматозу бере участь в європейській програмі INTERACT-EUROPE 100, що спрямована на покращення надання медичної допомоги у сфері онкології через мультидисциплінарний підхід та міжнародний досвід.
Це тільки початок досягнень та досвіду, що буде весь час поповнюватися заради найкращої допомоги нашим українським пацієнтам.
За додатковою інформацією ви можете звернутися до контакт-центрів:

Київ
ВУЛ. ЗАГОРІВСЬКА, 1 (ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН)

+38097-115-32-56

+38050-775-73-11

+38044-344-39-50
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)

Біла Церква
2-Й РОКИТНЯНСЬКИЙ ПРОВУЛОК, 9-А

(04563) 13-500

+38098-331-23-48
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)
18.02.2025
«Якщо у вас бувають запальні процеси у легенях, не баріться та регулярно обстежуйтеся, – наголошує наш торакальний онкохірург вищої категорії з 25-річним стажем активної хірургічної діяльності Анатолій Комінко, – В принципі при будь-яких захворюваннях органів грудної клітки потрібно діяти мегаоперативно».

Ось декілька важливих кроків:

Не панікуйте! Зверніться до сімейного лікаря і отримайте електронне направлення до торакального хірурга. Захворювання грудної клітки потребують точної діагностики та професійного лікування.

Пройдіть необхідні обстеження, які точно визначать локалізацію та характер захворювання. Вони можуть включати лабораторні аналізи, рентгенографію, комп’ютерну томографію (КТ), бронхоскопію.

Після проведення діагностики, торакальний хірург визначить подальшу тактику лікування. У нашому диспансері можна отримати консультацію досвідчених лікарів, що спеціалізуються саме на захворюваннях грудної клітки.
Тут працюють справжні фахівці, готові забезпечити ефективне і надійне лікування – від детальної діагностики до індивідуального плану лікування. «Завдяки сучасному обладнанню і методикам, ми можемо діагностувати захворювання на ранніх стадіях, що напряму впливає на процес одужання», – розповідає торакальний онкохірург вищої кваліфікаційної категорії Андрій Карнута.

Це дійсно так. Адже наші торакальні хірурги проводять висококваліфіковані оперативні втручання, застосовуючи як класичні методи хірургічного втручання (торактомія, стернотомія), так і новітні малоінвазивні технології (відеоторакоскопія). Останні дозволяють мінімізувати травми тканин і забезпечити більш швидке відновлення.

За додатковою інформацією ви можете звернутися до наших контакт-центрів

Київ
ВУЛ. ЗАГОРІВСЬКА, 1 (ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН)

+38097-115-32-56

+38050-775-73-11

+38044-344-39-50
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)
07.02.2025
Онкологічні захворювання залишаються серед головних причин смертності у світі. В Україні щороку діагностується понад 100 тисяч нових випадків раку. За даними Національного канцер-реєстру в Україні під медичним наглядом перебуває понад мільйон пацієнтів із діагнозом онкологічного захворювання.
У жінок найчастіше діагностують рак молочної залози, шкіри та шийки матки.
У чоловіків переважають випадки раку легень, шкіри та простати.
Незалежно від статі поширеним в Україні є колоректальний рак.
Центр громадського здоров’я України у співпраці з громадською організацією Global Medical Knowledge Alliance нагадав про важливість регулярних обстежень, довіри до доказової медицини та уваги до свого здоров’я для зниження ризиків захворювання чи успішного подолання хвороби в разі її появи.
Про профілактику, скринінг і ранню діагностику злоякісних новоутворень розповідає лікарка-онкохірургиня Київський обласний онкологічний диспансер, виконавча директорка GMKA в Україні Інеса Гуйванюк.
Чому рак часто виявляють на пізніх стадіях
Більше ніж у третині випадків люди тривалий час ігнорують очевидні симптоми онкологічного захворювання: виділення крові з фізіологічними випорожненнями, невмотивовану значну втрату ваги, візуальну зміну пігментації шкіри тощо — і не звертаються по медичну допомогу. Це може призвести до пізнього діагностування онкологічних захворювань.
За даними Національного канцер-реєстру України, у 2023 році з числа вперше виявлених 17,6% мали 3-тю, а 20,8% — 4-ту стадію онкологічної хвороби. Водночас існують злоякісні пухлини, які довго залишаються безсимптомними. Наприклад, рак підшлункової залози часто діагностують уже на пізніх стадіях, коли радикальне лікування (спрямоване на повне видалення пухлинного вогнища для досягнення повної ремісії) — малоефективне.
Раннє виявлення раку суттєво збільшує шанси на успішне лікування
Є два підходи для раннього виявлення злоякісних захворювань: скринінг і рання діагностика.
Скринінг — це обстеження безсимптомних пацієнтів для раннього виявлення найпоширеніших злоякісних захворювань, що водночас є економічно виправданим на системному рівні.
Рання діагностика — це обстеження пацієнтів за наявності симптомів. Вона проводиться незалежно від віку і статі.
Для скринінгу МОЗ рекомендує проходити такі регулярні обстеження відповідно до статі та віку:
для діагностики раку шийки матки треба проходити ПАП- або ПЛР-тест
жінкам віком від 30–35 років і до 55 років раз на 10 років;
жінкам від 25 років, які живуть з ВІЛ/СНІД, — раз на п’ять років;
жінкам віком 21–35 років, у яких виявлені фактори ризику або симптоми, — відразу.
Для скринінгу раку молочної залози — мамографія кожні 2 роки, починаючи з 50 років або з 40 років для жінок із груп ризику;
і жінкам, і чоловікам для скринінгу колоректального раку — тест калу на приховану кров або на фекальний імунохімічний тест (ФІТ) кожні 2 роки, починаючи з 50 років.
Чи інформативні онкомаркери як метод діагностики раку
Онкомаркер як самостійний метод діагностики раку не застосовується. Онкомаркери — це білки або інші речовини, які можуть утворюватися організмом у відповідь на пухлину або самою пухлиною під час захворювання. Проте вони є лише одним з компонентів діагностики злоякісної пухлини або можуть використовуватися в комбінації з іншими обстеженнями для моніторингу стану пацієнта, який уже проходить лікування або перебуває в ремісії
Спадковість і онкологічні захворювання
Спадковість може підвищувати ризик розвитку онкохвороби, але це не означає, що людина обов’язково захворіє. Більша частина злоякісних пухлин розвивається внаслідок набутих протягом життя мутацій і лише приблизно 10% злоякісних новоутворень пов’язані зі спадковими мутаціями.
Якщо у вашій сім’ї були випадки злоякісних новоутворень, особливо в родичів першої лінії (мати, батько, брат, сестра), важливо обговорити з лікарем можливість генетичного тестування. Воно допоможе оцінити ризик і за необхідності спланувати подальші кроки. Наприклад, частіше проходити профілактичні огляди.
До злоякісних новоутворень, пов’язаних зі спадковими мутаціями, належать:
рак молочної залози, тіла матки та яєчників;
колоректальний рак за спадкових синдромів;
рак підшлункової залози.
Також є окремі групи спадкових синдромів, наприклад, синдром множинної ендокринної неоплазії 1-го та 2-го типів.
У суспільстві існують протилежні ставлення до хвороби: канцерофобія — страх захворіти на рак та повне ігнорування симптомів. Обидві ці крайності можуть мати руйнівні наслідки для здоров’я людини. Натомість необхідно зберігати баланс — уважно дослухатися до самопочуття і дотримуватися здорового способу життя:
збалансовано харчуватися (напр., обмежити вживання обробленого м’яса, збагатити раціон рослинною їжею);
включити рухову активність у щоденну рутину;
відмовитися від куріння та обмежити алкоголь;
мати здоровий сон;
використовувати сонцезахист для шкіри та не перебувати тривалий час під прямою дією сонячних променів;
варто вакцинуватися: від вірусу папіломи людини, який може викликати рак шийки матки, і від гепатиту B, який може стати причиною раку печінки.
Дотримання цих рекомендацій допоможе мінімізувати вплив чинників, які викликають онкохвороби.
Якщо у вас загальне нездужання, і після огляду сімейний лікар рекомендує звичайний протизапальний засіб або просто модифікацію харчування, це не означає, що він некомпетентний. Треба дослухатися до рекомендацій, а не вирушати одразу до онколога, щоб безпідставно шукати в себе злоякісні пухлини.
Якщо з’явилися певні симптоми або ознаки захворювання, потрібно звертатися до лікаря, насамперед до сімейного (а не застосовувати поради з інтернету).
В Україні завдяки Програмі медичних гарантій громадяни можуть безоплатно отримати медичну допомогу: консультації, діагностику та лікування у будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір із НСЗУ Національна служба здоров’я України.
Детальніше про діагностику та лікування онкозахворювань за Програмою медичних гарантій ви можете дізнатися, переглянувши вебінар #АфінаLIVE – https://youtu.be/ShGBIN4bB9A?si=UaQCroSijDd1S9b0
04.02.2025
4 Лютого – Всесвітній день боротьби з раком
28.01.2025
У нашому оновленому Білоцерківському структурному підрозділі була виконана лапараскопічна нефрадреналектомія справа з паракавальною лімфаденектомією.
Тривалість операції склала 90 хвилин. Її успішно виконав Зураб Валерʼянович Гацерелія, доктор філософії (PhD), хірург-онколог, уролог, лапароскопічний хірург.
Після остаточного патогістологічного дослідження, нашими спеціалістами буде визначено подальша тактика лікування згідно з міжнародними стандартами. Тим часом пацієнт вже на третій день після операції виписаний додому.

Подробиці – у відео
За додатковою інформацією ви можете звернутися до контакт-центрів:

Біла Церква
2-Й РОКИТНЯНСЬКИЙ ПРОВУЛОК, 9-А

(04563)5-13-48

+38098-331-23-48
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)

Київ
ВУЛ. ЗАГОРІВСЬКА, 1 (ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН)

+38097-115-32-56

+38050-775-73-11

+38044-344-39-50
з 8-30 до 16-00 щоденно (окрім суботи та неділі)